Omgång 1 Segling 1

PlaceringLagBesättningKlubb
1TrissjolleMagnus Sjögren / Björn Sandberg / Mikael MogeVärmdö JS
2Tim ShuwalowTim Shuwalow / Henrik Grape / Tim DanielssonKSSS
3C55Fredrik Karlsson / Anna Helena Karlsson / Niklas Karlsson / Christine KarlssonDjursholms SK
4J80Mikael Lindqvist / Ingemar Sundstedt / Conny KjellbergKSSS
5E-jolle TjejJohanna Bergqvist / Göran Bobeck / Marcus BergqvistHjuviks BK
62.4mRStellan Berlin / Tore Lewander / Olof DetlefsenKSSS
749er FXJulia Gross / Cecilia Jonson / Tom GrossKSSS/GKSS
8Zoom8Simon Weideskog / Sam Stenman / Ella von MelenBoo SS

Omgång 1 Segling 2

PlaceringLagBesättningKlubb
1A22Roffe-Plåt Erixon / Ulf Myrin / Magnus GustafssonVisby SS
2Laser Standard JrAlbin Gipperth / Henrik Eriksson / Philip ClaessonMarstrands SS
3Melges 24Jonas Berntsson / Svante Arvidsson / Kenny BergqvistStenungsunds SS
4ExpressRonny Gustavsson / Viktor Planting Bergloo / Calle HaneLidingö SS
5Laser MasterNiklas Edler / Mathias Hermansson / Mikael BjörndalKSSS
6Ida & RasmusIda Svensson / Rasmus Rosengren / Hugo SvenssonKSSS
7DrakeMartin Pålsson / Göran Alm / Klaes MattssonGKSS

Omgång 1 Segling 3

PlaceringLagBesättningKlubb
1E-jolle KilleOscar Bengtson / Fredrik Gärdhagen / Gustav LarssonRådasjöns SS
2OK-jolleThomas Hansson-Mild / Anders Dahlsjö / Tomas BergSS Kaparen
3Kona OneAndrea Holm / Björn Holm / Måns Hultman / Johan SetterbergKSSS
4Youth Americas CupCharlie Ekberg / Niclas Düring / Sofie DüringKSSS
5IF-båtPontus Rosberg / Anita Rosberg / Tomas NorbergUpsala SS
6606Staffan Ek / Håkan Ek / Herman KilsäterKarlshamns SS
7Laser Radial TjejLovisa Karlsson / Julia Carlsson / Klara WesterHjuviks BK
8RS FevaLinus Berglund / Elias Andersson / Gustav Theander / Jessica LundgrenStorsjöns SS

Omgång 1 Segling 4

PlaceringLagBesättningKlubb
1ORCIPatrik Forsgren / Johan Gnosspelius / Joakim HoppeKSSS
2H-båtHenrik Edman / Peder Edman / Jacob JacobssonMalmö SS
3E-jolle ÖppenCarl Ferm / Axel Germundsson / Martin CastenforsRörviks SS
4Josefin OlssonJosefin Olsson / Kajsa Sundklev / Stefan ErikssonSWE Sailing Team
5Laser StandardAnders Karlsson / Claes Törnsten / Nils ÅkervallGKSS
6NeptunkryssareOskar Röös / Mats Rimmö / Gustav HolstEkolns SK
729erJames Olsson / Hannes Westberg / Lukas BergmanGKSS
8RS Feva JrLinn Dadell / Tuva Sandquist / Rebecca Netzler / Jonas PollakStorsjöns SS

Omgång 1 Segling 5

PlaceringLagBesättningKlubb
1Match Racing UngdomHampus Appelgren / Tomas Westerbrand / Patrik SturessonKSSS
2Berntsson Sailing TeamDaniel Wallberg / Johan Bäckman / Martin BerntssonGKSS
3CB66Carl P Sylvan / Otto Hamel / Håkan AbeniusGKSS
4Laser Radial KilleMarcus Magnusson / Victor Abenius / Simon LundmarkNääs YC
5StarbåtPhilip Carlsson / Benjamin Peterson / Calle Jr JohanssonLerkils BS
6Optimist TjejIsabelle Bergqvist / Sten Bergqvist / Thomas MossHjuviks BK
7SnipePatrik Jönsson / Filip Kruslock / Henrik HussMotala SS
8M30Henrik Janmark / Eva Janmark / Calle JanmarkStockholms SK

Omgång 2 Segling 6

PlaceringLagBesättningKlubb
1NeptunkryssareOskar Röös / Mats Rimmö / Gustav HolstEkolns SK
2DrakeMartin Pålsson / Göran Alm / Klaes MattssonGKSS
3Optimist TjejIsabelle Bergqvist / Sten Bergqvist / Thomas MossHjuviks BK
4Laser MasterNiklas Edler / Mathias Hermansson / Mikael BjörndalKSSS
5Zoom8Simon Weideskog / Sam Stenman / Ella von MelenBoo SS
6IF-båtPontus Rosberg / Anita Rosberg / Tomas NorbergUpsala SS
9Josefin OlssonJosefin Olsson / Kajsa Sundklev / Stefan ErikssonSWE Sailing Team
9M30Henrik Janmark / Eva Janmark / Calle JanmarkStockholms SK

Omgång 2 Segling 7

PlaceringLagBesättningKlubb
1A22Roffe-Plåt Erixon / Ulf Myrin / Magnus GustafssonVisby SS
2OK-jolleThomas Hansson-Mild / Anders Dahlsjö / Tomas BergSS Kaparen
3J80Mikael Lindqvist / Ingemar Sundstedt / Conny KjellbergKSSS
4H-båtHenrik Edman / Peder Edman / Jacob JacobssonMalmö SS
5Laser Radial KilleMarcus Magnusson / Victor Abenius / Simon LundmarkNääs YC
6C55Fredrik Karlsson / Anna Helena Karlsson / Niklas Karlsson / Christine KarlssonDjursholms SK
7RS FevaLinus Berglund / Elias Andersson / Gustav Theander / Jessica LundgrenStorsjöns SS
8Laser StandardAnders Karlsson / Claes Törnsten / Nils ÅkervallGKSS

Omgång 2 Segling 8

PlaceringLagBesättningKlubb
1Berntsson Sailing TeamDaniel Wallberg / Johan Bäckman / Martin BerntssonGKSS
2ExpressRonny Gustavsson / Viktor Planting Bergloo / Calle HaneLidingö SS
3Match Racing UngdomHampus Appelgren / Tomas Westerbrand / Patrik SturessonKSSS
4Youth Americas CupCharlie Ekberg / Niclas Düring / Sofie DüringKSSS
5TrissjolleMagnus Sjögren / Björn Sandberg / Mikael MogeVärmdö JS
6Kona OneAndrea Holm / Björn Holm / Måns Hultman / Johan SetterbergKSSS
7E-jolle ÖppenCarl Ferm / Axel Germundsson / Martin CastenforsRörviks SS
9Tim ShuwalowTim Shuwalow / Henrik Grape / Tim DanielssonKSSS

Omgång 2 Segling 9

PlaceringLagBesättningKlubb
1StarbåtPhilip Carlsson / Benjamin Peterson / Calle Jr JohanssonLerkils BS
2E-jolle TjejJohanna Bergqvist / Göran Bobeck / Marcus BergqvistHjuviks BK
3SnipePatrik Jönsson / Filip Kruslock / Henrik HussMotala SS
4E-jolle KilleOscar Bengtson / Fredrik Gärdhagen / Gustav LarssonRådasjöns SS
5Laser Standard JrAlbin Gipperth / Henrik Eriksson / Philip ClaessonMarstrands SS
6606Staffan Ek / Håkan Ek / Herman KilsäterKarlshamns SS
7Melges 24Jonas Berntsson / Svante Arvidsson / Kenny BergqvistStenungsunds SS
8RS Feva JrLinn Dadell / Tuva Sandquist / Rebecca Netzler / Jonas PollakStorsjöns SS

Omgång 2 Segling 10

PlaceringLagBesättningKlubb
1ORCIPatrik Forsgren / Johan Gnosspelius / Joakim HoppeKSSS
22.4mRStellan Berlin / Tore Lewander / Olof DetlefsenKSSS
3CB66Carl P Sylvan / Otto Hamel / Håkan AbeniusGKSS
429erJames Olsson / Hannes Westberg / Lukas BergmanGKSS
5Ida & RasmusIda Svensson / Rasmus Rosengren / Hugo SvenssonKSSS
649er FXJulia Gross / Cecilia Jonson / Tom GrossKSSS/GKSS
7Laser Radial TjejLovisa Karlsson / Julia Carlsson / Klara WesterHjuviks BK

Omgång 3 Segling 11

PlaceringLagBesättningKlubb
1Match Racing UngdomHampus Appelgren / Tomas Westerbrand / Patrik SturessonKSSS
2Melges 24Jonas Berntsson / Svante Arvidsson / Kenny BergqvistStenungsunds SS
3StarbåtPhilip Carlsson / Benjamin Peterson / Calle Jr JohanssonLerkils BS
4Kona OneAndrea Holm / Björn Holm / Måns Hultman / Johan SetterbergKSSS
52.4mRStellan Berlin / Tore Lewander / Olof DetlefsenKSSS
6IF-båtPontus Rosberg / Anita Rosberg / Tomas NorbergUpsala SS
7RS FevaLinus Berglund / Elias Andersson / Gustav Theander / Jessica LundgrenStorsjöns SS
8NeptunkryssareOskar Röös / Mats Rimmö / Gustav HolstEkolns SK

Omgång 3 Segling 12

PlaceringLagBesättningKlubb
1Laser MasterNiklas Edler / Mathias Hermansson / Mikael BjörndalKSSS
2Tim ShuwalowTim Shuwalow / Henrik Grape / Tim DanielssonKSSS
3DrakeMartin Pålsson / Göran Alm / Klaes MattssonGKSS
4606Staffan Ek / Håkan Ek / Herman KilsäterKarlshamns SS
5M30Henrik Janmark / Eva Janmark / Calle JanmarkStockholms SK
6C55Fredrik Karlsson / Anna Helena Karlsson / Niklas Karlsson / Christine KarlssonDjursholms SK
9CB66Carl P Sylvan / Otto Hamel / Håkan AbeniusGKSS
9Laser StandardAnders Karlsson / Claes Törnsten / Nils ÅkervallGKSS

Omgång 3 Segling 13

PlaceringLagBesättningKlubb
1Berntsson Sailing TeamDaniel Wallberg / Johan Bäckman / Martin BerntssonGKSS
2Optimist TjejIsabelle Bergqvist / Sten Bergqvist / Thomas MossHjuviks BK
3RS Feva JrLinn Dadell / Tuva Sandquist / Rebecca Netzler / Jonas PollakStorsjöns SS
4Zoom8Simon Weideskog / Sam Stenman / Ella von MelenBoo SS
5ExpressRonny Gustavsson / Viktor Planting Bergloo / Calle HaneLidingö SS
6E-jolle ÖppenCarl Ferm / Axel Germundsson / Martin CastenforsRörviks SS
7A22Roffe-Plåt Erixon / Ulf Myrin / Magnus GustafssonVisby SS
8Laser Radial TjejLovisa Karlsson / Julia Carlsson / Klara WesterHjuviks BK

Omgång 3 Segling 14

PlaceringLagBesättningKlubb
1Laser Standard JrAlbin Gipperth / Henrik Eriksson / Philip ClaessonMarstrands SS
249er FXJulia Gross / Cecilia Jonson / Tom GrossKSSS/GKSS
3OK-jolleThomas Hansson-Mild / Anders Dahlsjö / Tomas BergSS Kaparen
4E-jolle TjejJohanna Bergqvist / Göran Bobeck / Marcus BergqvistHjuviks BK
5Laser Radial KilleMarcus Magnusson / Victor Abenius / Simon LundmarkNääs YC
6J80Mikael Lindqvist / Ingemar Sundstedt / Conny KjellbergKSSS
7Josefin OlssonJosefin Olsson / Kajsa Sundklev / Stefan ErikssonSWE Sailing Team

Omgång 3 Segling 15

PlaceringLagBesättningKlubb
1H-båtHenrik Edman / Peder Edman / Jacob JacobssonMalmö SS
2Youth Americas CupCharlie Ekberg / Niclas Düring / Sofie DüringKSSS
3ORCIPatrik Forsgren / Johan Gnosspelius / Joakim HoppeKSSS
4TrissjolleMagnus Sjögren / Björn Sandberg / Mikael MogeVärmdö JS
529erJames Olsson / Hannes Westberg / Lukas BergmanGKSS
6SnipePatrik Jönsson / Filip Kruslock / Henrik HussMotala SS
7E-jolle KilleOscar Bengtson / Fredrik Gärdhagen / Gustav LarssonRådasjöns SS
8Ida & RasmusIda Svensson / Rasmus Rosengren / Hugo SvenssonKSSS

Omgång 4 Segling 16

PlaceringLagBesättningKlubb
1CB66Carl P Sylvan / Otto Hamel / Håkan AbeniusGKSS
2E-jolle KilleOscar Bengtson / Fredrik Gärdhagen / Gustav LarssonRådasjöns SS
3Laser StandardAnders Karlsson / Claes Törnsten / Nils ÅkervallGKSS
4Laser MasterNiklas Edler / Mathias Hermansson / Mikael BjörndalKSSS
5J80Mikael Lindqvist / Ingemar Sundstedt / Conny KjellbergKSSS
6606Staffan Ek / Håkan Ek / Herman KilsäterKarlshamns SS
7Laser Standard JrAlbin Gipperth / Henrik Eriksson / Philip ClaessonMarstrands SS
8Zoom8Simon Weideskog / Sam Stenman / Ella von MelenBoo SS

Omgång 4 Segling 17

PlaceringLagBesättningKlubb
1Youth Americas CupCharlie Ekberg / Niclas Düring / Sofie DüringKSSS
2OK-jolleThomas Hansson-Mild / Anders Dahlsjö / Tomas BergSS Kaparen
3SnipePatrik Jönsson / Filip Kruslock / Henrik HussMotala SS
4C55Fredrik Karlsson / Anna Helena Karlsson / Niklas Karlsson / Christine KarlssonDjursholms SK
5NeptunkryssareOskar Röös / Mats Rimmö / Gustav HolstEkolns SK
6RS Feva JrLinn Dadell / Tuva Sandquist / Rebecca Netzler / Jonas PollakStorsjöns SS
7IF-båtPontus Rosberg / Anita Rosberg / Tomas NorbergUpsala SS

Omgång 4 Segling 18

PlaceringLagBesättningKlubb
1TrissjolleMagnus Sjögren / Björn Sandberg / Mikael MogeVärmdö JS
2Match Racing UngdomHampus Appelgren / Tomas Westerbrand / Patrik SturessonKSSS
3Josefin OlssonJosefin Olsson / Kajsa Sundklev / Stefan ErikssonSWE Sailing Team
4A22Roffe-Plåt Erixon / Ulf Myrin / Magnus GustafssonVisby SS
5Laser Radial KilleMarcus Magnusson / Victor Abenius / Simon LundmarkNääs YC
6RS FevaLinus Berglund / Elias Andersson / Gustav Theander / Jessica LundgrenStorsjöns SS
729erJames Olsson / Hannes Westberg / Lukas BergmanGKSS
8Laser Radial TjejLovisa Karlsson / Julia Carlsson / Klara WesterHjuviks BK

Omgång 4 Segling 19

PlaceringLagBesättningKlubb
1Berntsson Sailing TeamDaniel Wallberg / Johan Bäckman / Martin BerntssonGKSS
2ORCIPatrik Forsgren / Johan Gnosspelius / Joakim HoppeKSSS
3E-jolle ÖppenCarl Ferm / Axel Germundsson / Martin CastenforsRörviks SS
4Melges 24Jonas Berntsson / Svante Arvidsson / Kenny BergqvistStenungsunds SS
5Ida & RasmusIda Svensson / Rasmus Rosengren / Hugo SvenssonKSSS
6E-jolle TjejJohanna Bergqvist / Göran Bobeck / Marcus BergqvistHjuviks BK
7ExpressRonny Gustavsson / Viktor Planting Bergloo / Calle HaneLidingö SS
8Kona OneAndrea Holm / Björn Holm / Måns Hultman / Johan SetterbergKSSS

Omgång 4 Segling 20

PlaceringLagBesättningKlubb
1DrakeMartin Pålsson / Göran Alm / Klaes MattssonGKSS
2Tim ShuwalowTim Shuwalow / Henrik Grape / Tim DanielssonKSSS
3StarbåtPhilip Carlsson / Benjamin Peterson / Calle Jr JohanssonLerkils BS
4H-båtHenrik Edman / Peder Edman / Jacob JacobssonMalmö SS
549er FXJulia Gross / Cecilia Jonson / Tom GrossKSSS/GKSS
62.4mRStellan Berlin / Tore Lewander / Olof DetlefsenKSSS
7Optimist TjejIsabelle Bergqvist / Sten Bergqvist / Thomas MossHjuviks BK
8M30Henrik Janmark / Eva Janmark / Calle JanmarkStockholms SK